Jaro je konečně tu!

31. března 2013 v 19:00 | A
I když to vůbec nevypadá, tak jaru už horečně klepe na dveře. Probuďte v sobě jaro a zahoďte zimní kabát.


Zima se stále nevzdává a za okny stále popadávají vločky, ale i tak je jaro. U Ayshy doma je jaro už tak dobrý měsíc. Strhla jsem černé hvězdičky a měsíčky z oken a ubrusy s motivem černých zvonů jsem vyměnila za obrus s motivem zombie kuřátek. a sošky obrácených křížů jsem vyměnila za sošky kuřátek bez očí s krví okolo pusy. Velikonoce klepou na dveře přeci, ne? A je čas pustit jaro ke každému domů.
Jaro je čas, kdy ledy roztávají. Příroda odhaluje zem po několika měsících, kdy byla schovaná pod peřinou sněhu. Jsou vidět první kytky rostoucí po zimě a hovínka pejsků za celou zimu.
Jaro je čas, kdy je třeba doma pořádně vyvětrat a uklidit. Vždycky po zimě, kdy je šatník značně omezený zajdu do své ("perfektně uklizené") šatny s oblečením a vytáhnu obří vaky s oblečením a každý rok najdu minimálně pet kusů oblečení, které jsem dávno prohlásila za nezvěstné a nedoufala v jejich opětovné znovunalezení a po kapsách kalhot a mikin najdu spoustu drobných. Loni, když jsem se balila na hory a probírala jsem kalhoty na lyže, tak jsem našla celkem sto euro, které později padli za oblečení v Nosferatu.
Jaro je čas, kdy každý znovu vytáhne prkna, brusle, kola a longboardy. Nemálo času na jaře a v léte trávím tím, že prostě chodím po parcích na letné a ve stomovce a pozoruju lidi. V ruce mám Red Bull, v uších Beatsy a nepřítomně chodím sem tam a pozoruju svět, jak se otáčí. Pozoruju svět, jak jeden velký hudební klip. Vidím lidi, jak jsou šťastní, jak pláčou, jak jsou na dně, jak berou drogy, jak pijí alkohol a koukám se na to všechno jako nezúčastněný člověk, který jen pozoruje. Postupem času jsem došla k tomu, že mnohem větší droga než heroin apod. je čistá hlava. Každý si jí čistí jinak. Někdo pije, někdo tahá lajničky, každý má něco. Jít alespoň na čtyři hodiny ven a vypnout. Nechat nohy jít tam, kam mě zavedou. Pozorovat názvy ulic, pozorovat lidi...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.